29. 12. 2015

Greetings from Cape Coral


Ahoj všem :)

Omlouvám se za delší neaktivitu na blogu, důvod byl takový, že jsem byla skoro měsíc kvůli nemoci mimo provoz a potom jsme hned plánovali naši další cestu. 26.12.  jsme odletěli směr Miami :)
Rozhodli jsme se prakticky ze dne na den a ještě ten den koupili letenky. Zvolili jsme pohodlný let s jedním přestupem, jelikož jsme tu i s Julinkou. Přestupovali jsme jen v Madridu.
Jsme tu zatím třetí den, takže fotek mám jen pár. Určitě budu co nejvíc fotit, ať mám o čem psát:)
Je tady každý den okolo 28 stupňů a velmi vlhko. Zrovna je 9 večer a já sedím v plavkách venku a píšu článek.


Nejlepší americká snídaně :)

Včera jsme byli na pláži a na menším výletě. Zajeli jsme si do Arcadie, což je takové malé město, kde se prakticky zastavil čas. Převážná část obyvatel je poměrně chudá a tvoří ji přistěhovalci, tzv. "latinos" - mexičané a lidé ze střední ameriky. Je zde i vliv indiánské kultury. Jedna ulice je plná starožitností a v každém byly věci nejen zajímavé, ale i strašidelné a morbidní . S Julinkou jsme našli i obchod se starými panenkami, jedna byla v obrovské skleněné vitríně a na ní byl pověšený růženec a tak Juli prohlásila, že panenka je určitě prokletá a tak ji nesmíme fotit, aby nám neublížila ( kde na to ty děti chodí :) . Tak tuhle jsme tedy nefotili.

Vánočně vyzdobená ulice v Arcadii

Pomůcka pro švadlenu stará 200 let

ArcadiaŽelvokrokodýl nebo snad krokodýloželva?

Socha indiánky


Navštívili jsme také jeden outlet, kde jsem si koupila naprosto dokonalé plavky ( přidám pak foto ) a Julince dvoje botky. Kupovat boty Michael Kors dětem v ČR by byla otázka několika tisíc. Tady jsem dala cca 30 dolarů za oboje. Zdá se to neuvěritelné ?:) Není. Opravdu to tady tolik stojí !Prozatím se s Vámi loučím, určitě se brzy zase ozvu !
PS: 2. ledna odlétáme na Bahamy, takže to bude teprve ta pravá exotika !

Magdalene

4 komentáře:

 1. Teda jak já ti závidím! Vždycky jsem se chtěla podívat do Ameriky. Tak si to tam pořádně užij! Krásné fotky:-) Jinak jsem se stala pravidelnou čtenářkou. Můj blog je teprve na začátku a byla bych moc ráda, kdyby ses mrkla, popřípadě ses stala také pravidelnou čtenářkou. Mo by mě to potěšilo:-) Přeji krásný rok 2016.

  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Závist! Taky bych chtěla 28 stupňů, teda i 15 by mi stačilo :D :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to vám děsně moc závidím! Užijte si to i za mě :) Lepší začátek nového roku si ani nedovedu představit :)
  HollyChicc

  OdpovědětVymazat

Budu ráda za jakékoli komentáře či připomínky :)