28. 7. 2016

Lanzarote 2016

pláž Papagayo

"Kam vyrazíme letos?"
"Kde je letos bezpečno, co se týče politického dění či hygieny, když poletíme s dítětem?"
Tuhle otázku jsem si pokládala už od konce minulého léta.
Egypt či Tunis jsem samozřejmě ihned vyřadila, a jelikož už jsme byli, jak se říká "skoro všude" , bylo na čase zkusit zase něco nového.
Zaujalo nás Lanzarote, jeden z Kanárských ostrovů. Konkrétně hotel Lanzasur splash resort, jelikož měl vše, co pro dovolenou s Julinkou potřebujeme.
Ubytování bylo v krásných zrekonstruovaných bungalovech, které měly 2 místnosti - obývák s kuchyňkou ( tu jsme nepotřebovali, jelikož jsme měli all inclusive, ale velká lednička byla výhoda :) a ložnici. Oficiální kategorie byla 3*, ovšem "mé hodnocení" je 3,5-4*

Jídlo bych ohodnotila určitě na 4*. Výběr byl opravdu obrovský. Co se hygieny týče, ta je ve Španělsku obecně velmi dobrá. Nehrozí vám faraonova pomsta jako např. v Egyptě. Všude je čisto:)Co ovšem Julinku zaujalo nejvíc, byl hotelový aquapark, kde jsme měli volný vstup. V rámci all inclusive jsme mohli využít i toho najíst se přímo v aquaparku, což byla naprostá pecka - člověk nemusel odcházet zpět do hotelu, když měl hlad:)
Aquapark byl menší, ale naprosto vyhovoval - několik tobogánů, líná řeka, bazén s umělými vlnami. Nikde nebylo přelidněno, což byla opět velká výhoda. Bazény byly vyhřívány termální energií na teplotu 27 stupňů :)


Pláž je vzdálena asi 200 metrů od hotelu a je velmi hezká. Světlý písek, málo lidí , naprosto čistá voda.
Ale jelikož nejsme rodina, která se vyvalí na pláž a celé dny střídá pláž a bazén. jezdili jsme po výletech ....

Překrásné pobřeží

Tzv. Lago Verde - zelené jezero


Jameos del Aqua - tento bazén je hned vedle jeskyně, v krásné zahradě plné kaktusů

Jeskyně Jameos del Aqua
 V jeskyni Jameos del Aqua žijí malincí bílí slepí krabi, kteří nikdy neviděli slunce

Kaktusová zahrada


Lanzarote je známé krom jiného také  pro své camel rides, tedy jízdy na velbloudu. Jelikož cesta vede pouští, je to skutečně zážitek ! Našemu velbloudovi se poněkud nechtělo, a tak se rozhodl, že nás bude kousat :) 


Timanfaya je národní park, který tvoří láva, poušť , láva, poušť, horké gejzíry a zase láva:)
Národní park TimanfayaNavštívili jsme také místní zoo Rancho Texas, kde se nám moc líbilo. Zoo je moderní, velké a najdete zde i taková zvířata jako je bílý tygr :)


Rancho Texas

Rancho Texas


...a někdy jsme si přeci jen našli čas na lenošení na pláži...
...samozřejmě jsme nafotili i pár oufitů :))
Pro koho tedy mohu Lanzarote doporučit ?:)
Vlastně skoro pro každého. Je zde bezpečno, země je vyspělá, moderní, všude je čisto, nenajdete zde špínu, odpadky nebo žebráky.
Jediná nevýhoda může být ta, že vzhledem k poloze zde teplota moře dosahuje maximální teploty v srpnu a to je cca 24 st. My měli okolo 23, není to vyloženě ledárna, ale kdo má rád moře jako třeba na Mauriciu o teplotě 30 st., tak si zde nezaplave:) Co se počasí týče, jet zde můžete po celý rok, ale nejtepleji je samozřejmě v létě. Výhodou je, že málokdy jsou zde vedra přesahující 30 st. My měli cca 27 st. což považuji za ideální. 2 dny bylo pod mrakem,ale to nám nevadilo, protože jsme jezdili na výlety:)
Další výhodou je nepřelidněnost turisty. Ani v sezoně se zde nesetkáte s davy lidí, což jistě každý ocení. Přesto to zde večer " žije" - v našem letovisku Playa Blanca byla dlouhá promenáda plná obchůdků a barů pro příjemné procházky.
A jaké jsou na Lanzarote ceny ? Ač se to zdá zvláštní, je tady velmi levno. Na cigarety a elektroniku zde neplatí DPH, proto na každém rohu najdete prodejny s tímto zbožím :) Ani jídlo  není nijak předražené, i v letoviscích jsou ceny stejné jako u nás, mnohdy nižší.
Měli jsme samozřejmě půjčené auto po celou dobu pobytu a vyšlo nás to cca na 120 euro. což je velmi dobrá cena.
Celkově se nám na Lanzarote moc líbilo. Je to země plná přátelských lidí, nekonečných čistých pláží, lávy, velbloudů a kaktusů :)

Ozvu se zase co nejdříve:)
Magdalene

2 komentáře:

  1. Lanzarote vypadá báječně, doufám, že budu mít možnost tam jednou vycestovat. :) A musím pochválit fotky, krásné! ♥

    OdpovědětVymazat
  2. Ani nevím, co k tak krásnému článku dodat! Moc se mi líbí vaše společné fotky s Julinkou, je moc roztomilá. :) A stylová po mamce. Je fajn, že jste zvolili bezpečnou destinaci, i když mně osobně by vadila ta nízká teplota moře, brrr. Velbloudí sabotáž mě rozesmála, asi neměl dobrý den!:D :D Ale jinak pláž i hotel - paráda!

    OdpovědětVymazat

Budu ráda za jakékoli komentáře či připomínky :)